Ahmet Beyler Kimdir?

Ahmet Beyler, birlikte çalalım, söyleyelim, eğlenelim misyonerleridir. Bir araya geldikleri günden beri içlerindeki müziği ortaya çıkarıp bunu isteyen herkesle, her koşulda paylaşmaya çalışırlar.

 

Grubun manevi geçmişi 70’li yıllara, fiziksel geçmişi 90’lı yıllarda Ankara’da, Atatürk Anadolu Lisesi’nde kurulan Uçan Kaz grubuna kadar uzanmaktadır. 2007 yılında Herkes Kırmızı adıyla İstanbul’da yeniden dünyaya gelen grup, 2009 yılında “Osman” adlı parçasıyla Jack Daniel’s Rock Competition 1.lik ödülünü kazanmıştır. 2011-12 yıllarında hem birlikteliği hem de isimsizliği ifade eden “Ahmet Beyler” adını alan grup, Ekim 2015’te Pasaj Müzik etiketiyle ilk albümü “Hayat Nerde”yi yayınlamış ve muhtelif parçalarına klipler çekmiştir.

Bu güne kadar çok sayıda sokak sanatı, bağımsız müzik, üniversite festivali ile İstanbul - Kadıköy başta olmak üzere, Ankara, Bursa ve Adana’da çok sayıda mekan ve etkinlikte sahne almış grubun parçaları; Açık Radyo, Kent FM, TRT FM, Dream TV, TRT Müzik, Kanal 24 gibi pek çok radyo ve Tv kanalında yayınlanmıştır.
 
Geçmiş projelerinde Miller Music Factory birincilik ödülü, Rock’n Dark 2.lik ödülü, Milliyet, Rock'n Dark, Halıcı Beste Yarışması 3.lük ödülü gibi değerli ödüller almış olsalar da en büyük ödülün konserlerde hep beraber şarkı söylemek olduğuna inanırlar.

Grup, parçalarında geniş bir müzikal coğrafyadan beslenir. Parçalarının konuları da çeşitlidir. Parçalarında, kah kıvrak belli Osman’ın ardına düşüp düğün dernek gezerken, kah Bizanslı veya Afrikalı İstanbullu kardeşlerini yad eder. Fethiye yollarında Jimi Hendrix’in ruhu ve muhabbetinin peşinde koşarken, bu muhabbeti bulamasa bile içi bir anda tevekkülle dolar, aldığı her nefesin onu mutluluk, teselli ve ölümsüzlük doldurduğunu hisseder. Hem bilirkişi olmamanın hafifliğini, hem hissettiği gibi yaşayamamanın ağırlığını bünyesinde birlikte taşır. Ahmet Beyler, bir yaz akşamında küçük ama musiki dolu bir evde, tüm mahallenin beraber şarkı söyleyip eğleneceği bir anın hayalini kurar.

 

Ahmet Beyler, müziğiyle dolaşırken bir gün müsaitseniz size de uğramak ister…

  • Spotify Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon