• Ahmet Beyler

Kim Bu Ahmet Beyler?

Updated: Aug 14, 2018

Ahmet Beyler, birlikte çalalım, söyleyelim, eğlenelim misyonerleridir. Bir araya geldikleri yıllardan itibaren içlerindeki müziği ortaya çıkarıp, bunu, isteyen herkesle, her koşulda paylaşmaya çalışırlar.


Parçalar geniş bir müzikal coğrafyadan beslenir. Ahmet Beyler, şarkılarında, kah kıvrak belli Osman’ın ardına düşüp düğün dernek gezerken, kah Bizanslı veya Afrikalı İstanbullu kardeşlerini yad ederler. Fethiye yollarında Jimi Hendrix’in ruhu ve muhabbetinin peşinde koşarken, bu muhabbeti bulamasa bile içleri bir anda tevekkülle dolar, aldıkları her nefesin mutluluk, teselli ve ölümsüzlük dolduğunu hissederler. Ahmet Beyler, bir yaz akşamında küçük ama musiki dolu bir evde, tüm mahallenin beraber şarkı söyleyip eğleneceği bir anın hayalini kurarlar.
Grubu oluşturan elemanların geçmiş projelerinde 2009 Jack Daniel’s Rock Competition 1.lik ödülü, 2010 Rock’n Dark 2.lik ödülü, 2012 Rock’n Dark 3.lük ödülü gibi değerli ödülleri bulunsa bile, en büyük ödülün konserlerde hep beraber şarkı söylemek olduğuna inanırlar.

Ahmet Beyler, bugüne kadar Yeldeğirmeni Sokak Sanatı Festivali, Kadıköy Sahne Bağımsız Müzik Festivali, Şişli-Abbasağa-Yoğurtçu-Gezi Parkı, Galata Kulesi, Caddebostan, Moda Sahili sokak konserleri, Roxy İş Güç Rock’n Roll Konserleri, İTÜ-ODTÜ-Bilkent-Uludağ Üniversitesi, Power Garaj TV, Turkcell 8’den Sonra sahnesi; The Mekan, Kadıköy Sahne, Gitar Cafe, Peyote, Karga, Shaft, Dunia, 60m2, Bronx gibi çeşitli mekan ve etkinliklerde sahne almışlardır.


Onlar müzikleriyle dolaşırken, bir gün müsaitseniz size de uğramak isterler…


Ekim 2015'te çıkardıkları Hayat Nerde adlı albümlerini, Pasaj Müzik etiketiyle tüm D&R'larda, iTunes Store'da ve Spotify’da bulabilirsiniz.

0 views0 comments
  • Spotify Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon