• Ahmet Beyler

Kim Bu Beyler?

Bu beyler “Ahmet Beyler”.

“Ahmet Beyler”, 2007 yılında kurulan Herkes Kırmızı adlı grubun üyelerinden Eren TOKGÖZ ve Neşet TAMER’e Ahmet ACAR’ın dahil olmasıyla birlikte 2011 yılında kuruldu. Yılların müzik birikimlerini ve sahne deneyimlerini “Ahmet Beyler” adı altında birleştiren grup kendi beste çalışmalarını tamamlayıp albümlü sanatçılar kervanına katılma yolunda ilerliyorlar.Daha önceki projelerinde Halıcı Midi Beste yarışması 3.lük ödülü, 2009 Jack Daniel's Rock Competition 1.lik ödülü, 1999 USA Show Choir Bands 1.lik ödülü, 2010 Rock'n Dark 2.lik ödülü alan grup elemanları "minimalist, samimiyeti temel alan, yer yer progresıf” müzik tarzlarıyla hem kulağa hem de göze hitap etmeyi planlıyorlar. Parçaların hikayelerine uygun farklı süprizlerle seyircinin karşısına çıkacak olan “Ahmet Beyler” görsel şölen sunarak da ses getireceğe benziyor.


Şubat 2012 itibariyle albüm çalışmalarına ağırlık vererek sahne çalışmalarını da sürdüren “Ahmet Beyler”, parçalarının sözlerinde ise alışık olduğumuz temaların dışında; “içimizdeki osman, sıcak biraya benzeyen yaşam, bilirkişi olmak, arkadaşlık şarkıları, istanbulun saat satıcıları” gibi konulara değiniyor.


“Ahmet Beyler”’in müziğe yıllarını vermiş olan üyeleri aynı zamanda ticari sektörün önde gelen firmalarında farklı pozisyonlarda çalışıyorlar. Buna rağmen, yoğun iş temposundan vakit yaratarak disiplinli bir şekilde provalara ve albüm çalışmalarına devam etmekteler.

2 views0 comments
  • Spotify Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon