• Ahmet Beyler

Müziğin Dünyayı Değiştirmeye Gücü!

"Müziğin dünyayı değiştirmeye gücü olduğuna inanmış bizler, özlem duyduğumuz eski zamanların güzel hislerini tekrar bulmak ve yaşamak istiyoruz. Ahmet Beyler olarak, bir zamanlar paylaşımın, dayanışmanın, kısacası sıcak ilişkilerin ifade ediliş biçiminden yola çıkarak herkesin bu birlikteliğin bir parçası olduğunu vurguluyor ve herkesi bu davete ortak olmaya çağırıyoruz."


Ahmet Beyler, 2011 yılında Neşet, Eren ve Ahmet'in biraraya gelmesiyle var oldu ve 2012 yazında Cenk (perküsyon), Zeynep (keman) ve Altar'ın (trompet) eklenmesiyle son halini aldı. Kısa süre içinde tanışan ve uyum sağlayan grup elemanları o gün bugündür birlikte çalıyorlar.

2011 Roxy Müzik Günleri finalistlerinden biri olan Ahmet Beyler grubunun üyeleri, önceden yer aldıkları projelerde çeşitli yarışmalarda ödüllere layık görülmüştü. Grup elemanları bu projeler ile Halıcı Beste Yarışması 3.lük ödülü (Eren), 2009 Jack Daniel's Rock Competition 1.lik ödülü (Herkes Kırmızı), 2010 Rock'n Dark 2.lik ödülü (Biz), 2010 15. Roxy Müzik Günleri 2.lik ödülü (Viya) ve 2011 16. Roxy Müzik Günleri 1.lik ödülü (Barıştık mı-Göstembil Project) almışlardır. Grup ayrıca 2011 yılından beri Yeldeğirmeni Sokak Sanatı Festivali, Dunia Bağımsız Müzik Festivali, Roxy İş Güç Rock’n Roll, Gitar Cafe, Peyote, Karga, Shaft gibi mekan ve etkinliklerde sahne aldı. Parçaları Açık Radyo’da yayınlandı.


Ahmet Beyler, parçalarında kah kıvrak belli Osman'ın ardına düşüp düğün dernek gezerken, kah Bizanslı veya Afrikalı İstanbullu kardeşlerini yad ediyor. Fethiye yollarında Jimi'nin ruhu ve muhabbetinin peşinde koşarken, bu muhabbeti bulamasa bile içi bir anda tevekkülle doluyor, aldığı her nefesin onu mutluluk, teselli ve ölümsüzlük doldurduğunu hissediyor. Hem bilirkişi olmamanın hafifliğini, hem hissettiği gibi yaşayamamanın ağırlığını bünyesinde birlikte taşıyor. Ahmet Beyler bir yaz akşamında küçük ama musiki dolu bir evde, tüm mahallenin beraber şarkı söyleyip eğleneceği bir anın hayalini kuruyor.


Ahmet Beyler'in, bir müzik grubu olarak her koşulda kendisi olmak ve sadece kendi müziğini yapmak, bunu yaparken o anın müziğini ortaya çıkarmak gibi bir amacı var. Yaşadıkları coğrafyanın her yerinde çalmak, söylemek, her yerinde güzelleşerek var olmak istiyorlar.

Ahmet Beyler, bir gün müsaitseniz size de uğramak istiyorlar.

0 views0 comments
  • Spotify Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon